KDO JSME?

Jsme chovatelskou stanicí u krajského města Hradec Králové v České republice, kde žijeme na vesnici, ale zároveň to máme kousíček do centra města. Zkrátka ideální místo na socializaci Vašeho budoucího čtyřnohého přítele. Možná Vás zajímá co přesně znamená název Taavetti, jelikož je to dosti nezvyklý název. Je to jméno pocházející z hebrejštiny a znamená „být milován“, což dokonale vystihuje život s whippetem.

 

Jelikož jsem se již jako dítě zamilovala do představy mít chrta, hned po své promoci jsem kontaktovala slovenskou chovatelku Nikolu Spišiákovou se zájmem o krásnou holčičku jménem Dannii Czári Falka. Ačkoli měla u této fenečky poznámku, že s největší pravděpodobností zůstane v rodné chovatelské stanici, usmálo se na mě stěstí a já s touto kráskou odjela domů. Ona je důvod, proč jsem se zamilovala do plemene whippet. Je zkrátka neskutečně úžasná a pokud ji poznáte, jistě si ji hned zamilujete. Bohužel, když měla 11 měsíců, byla pokousaná jack russel terriérem a velice dlouho jsem ji z důvodu rekonvalescence nevystavovala. I přes tento negativní zážitek je velkou milovnicí všech pejsků a lidí.

Již s chovatelskými úmysly jsem se rozhodla pro pořízení druhého whippeta, tedy whippetky. Tentokrát jsem hledala zajímavou zahraniční krev a proto jsem si dovezla krásnou Southpoint Arielle z Portugalska od skvělého chovatele Luíse Gracy. Ačkoli jsem se původně dívala po barvě red fawn, skončila jsem s touto černěžíhanou kráskou, která mě naprosto uchvátila nejen svou krásou, ale i inteligencí. Je to velice vynalézavá holčička, která je schopná otevírat dveře, vybalovat nákup a dokonce si dokáže pustit i vodu. Stala se také zakladatelkou chovu, jelikož je to matka vrhu „A“.

Mým chovatelským záměrem je odchovávat především zdravá a krásná zvířata pro výstavní kruhy. Pokud tedy uvažujete o dostihovém whippetovi, budete se muset porozhlédnout jinde. S mými odchovanci můžete vyzkoušet kromě výstav také coursing, ale na dostihové dráze by určitě zaostávali.

 

Je velice obtížné slovy vystihnout, jak krásná a úžasná zvířata whippeti jsou. Ale pokud hledáte skvělého na výlety, ale i na lenošení na gauči, whippet je ta správná volba.